Danone, Dünyanın Beslenme Erişimine En Duyarlı Şirketi Seçildi

Lezzet ve sağlığı buluşturan ürünleriyle mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına katkıda bulunmayı amaçlayan Danone, 24 gıda ve içecek firmasını geride bırakarak Uluslararası Beslenmeye Erişim Endeksi'ne birinci sıraya yerleşti.

Lezzetli, sağlığa faydalı ve herkesin erişebileceği gıda ve içecek ürünleriyle mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına katkıda bulunma misyonu ile faaliyet gösteren Danone, Uluslararası Beslenmeye Erişim Endeksi'nde (Access to Nutrition Index - ATNI) dünyanın beslenme erişimine en duyarlı şirketi seçildi. Şirketlerin obezite ve besin yetersizliğine karşı politikalarıyla uygulama ve performanslarının değerlendirildiği sıralamada Danone, 24 büyük gıda ve içecek firmasını geride bırakarak 10 üzerinden 6.3 puanla endekse birinci sırada yer aldı.

2005 yılından bu yana faaliyette bulunduğu tüm ülkelerde Gıda, Beslenme ve Sağlık taahhüüdünü resmileştiren firma, bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları olan, yerel ihtiyaçlara cevap veren ürünler geliştiriyor ve bunları doğru bilgilerle beraber tüketicilerine ulaştırıyor. Büyüme stratejisi ve iş modelinde gıdaya erişimi merkeze yerleştirirken, farklı tüketici gruplarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere pazarlama stratejileri geliştiriyor. Yetersiz beslenmeyle karşı karşıya olan bölgeler için zenginleştirilmiş ürünler geliştirirken, mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına katkıda bulunma taahhüdüyle faaliyetlerini yürütüyor. Bu kapsamda yürüttüğü faaliyetlerle ve gıdaya erişim konusunda sergilediği duyarlı yaklaşımla Uluslararası Beslenmeye Erişim Endeksi'nde birinci sırada yer alan Danone, dünya sağlıklı gıda pazarında, Taze Sütlü Ürünler, Bebek Beslenmesi, Şişelenmiş Su ve Medikal Beslenme olmak üzere dört ana iş yerini alıyor.

Tüm dünyada şirketleri besin değeri yüksek gıdalara erişimi artırmaya ve tüketicileri bu doğrultuda yönlendirmeye teşvik eden ATNI, İyileştirilmiş Beslenme için Global Ortaklık (Global Alliance for Improved Nutrition - GAIN), Bill & Melinda Gates Vakfı ve Wellcome Trust tarafından destekleniyor.

Yorum yaz...