Cam Yeniden Cam

Anadolu_CamGeri dönüşümde farkındalığı artırmayı amaçlayan Anadolu Cam Sanayii A.Ş., Türkiye’nin en kapsamlı sürdürülebilirlik projelerinden biri olan "Cam Yeniden Cam" projesi dahilinde Bodrum Belediyesi ile işbirliği gerçekleştirdi. İşbirliği kapsamında, Bodrum Belediyesi’ne 100 adet cam kumbarası hibe edildi ve bu kumbaralar 100 farklı noktaya yerleştirildi. Bodrum Meydanı'nda 3 Temmuz’da kurulan "Takas Evi"nde cam kumbaralarına atılan cam ambalajların nasıl geri dönüştüğü Bodrumlular'a gösterilirken 1 günde 5 bin adet cam şişe toplandı.

Anadolu Cam ayrıca, 3 Temmuz 2013 tarihinde Bodrum Meydanı'nda "Takas Evi" kurarak camın geri dönüşüm hikayesini Bodrumlular'a anlattı. Toplumsal bilincin artırılmasını hedefleyen "Takas Evi" etkinliğinde, cam geri dönüşümünün ülke ekonomisine ve enerji tasarrufuna sağladığı katkılar tüketiciler ile paylaşıldı. Takas Evi’ne boş bir cam şişe getiren Bodrumlular, bir şişe meyveli madensuyu kazandı. Takas Evi aktivitesi kapsamında 1 günde toplam 5 bin adet cam şişe toplandı.

Anadolu CamCam % 100 geri dönüşebilen tek malzemedir...

Aynı zamanda, 2-6 Temmuz 2013 tarihleri arasında dört gün boyunca şişe ve kumbara maskotları Bodrum Belediyesi Meydanı, İskele Meydanı, Barlar Sokağı, Gümbet plajlarında, “Bizi çöpe atmayın, cam kumbaralara atın”, “cam % 100 geri dönüşebilen tek malzemedir” ve “bizi kumbara ile buluşturun, çevremizi koruyalım” şeklindeki mesajları tüketicilere eğlenceli bir şekilde aktardı. Kumbarasını arayan cam şişeler Bodrumlular'dan yardım alarak birbirlerine kavuştu ve tatilciler arasında büyük ilgi çekti. Maskotlar ayrıca, 4 Temmuz Perşembe günü Can Bonomo ve 5 Temmuz Cuma günü Ceza konserlerinde sahneye çıkarak hem camın geri dönüşümü ve faydalarından bahsetti hem de sahnede Bodrumlular'a renkli anlar yaşattı.

Yorum yaz...