UPS’nin Çevreci Kutuları Türkiye’yi Yeşillendiriyor

Hayata geçirdiği projelerle doğaya katkı sağlamaya devam eden UPS, ÇEKÜL Vakfı’nın “7 Ağaç Ormanları” projesine destek olmak için hazırladığı çevreci kutuları şubelerinde satışa sundu.

UPS, ÇEKÜL ile işbirliğine girerek Türkiye’deki “7 Ağaç Ormanları’nın” büyümesine katkıda bulunuyor. Bu işbirliği kapsamında yurt içi gönderilerinde UPS şubelerinde satılmaya başlanan geri dönüşümlü kutuları alan çevreye duyarlı müşteriler ağaç dikimine de destek olacak.

Şubelerinde ihtiyaca göre farklı ebatlarda kutu ve paketleme hizmeti sunan UPS, hem müşterilerinin paket aramasına gerek kalmadan gönderilerini en hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştıracak hem de doğaya katkıda bulunmalarını sağlayacak.

UPS tarafından küçük, orta ve büyük olmak üzere üç ebatta üretilen kutuların fiyatları; küçük boy 3, orta boy 4, büyük boy 5 TL KDV olarak satışa sunulmakta. Antalya, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ gibi Türkiye’nin birçok ilinde bulunan “7 Ağaç Ormanları’nı” ÇEKÜL ile büyütmeyi amaçlayan UPS, her 50 TL’lik koli satışıyla 7 fidan dikilmesini hedefliyor.

Bugüne kadar 900 bin doğaseverin desteğiyle dikilen ve sayısı 4 milyona ulaşan fidanlar ile “7 Ağaç Ormanları’na” dikilen fıstık çamı, kızılçam, akçaağaç, ardıç, akasya, huş, sedir, meşe ve ceviz ağaçları uzmanlarca bölge toprağına uygun olarak seçilip toprakla buluşuyor. Dikilen bu ağaçların bakımı 5 yıl boyunca ÇEKÜL Vakfı tarafından karşılanıyor.

Yorum yaz...