Philips, Küresel Yeşil Markalar liginde 23’üncü sıraya yükseldi

Royal Philips tarafından yapılan açıklamaya göre; Philips, dünyanın lider marka danışmanlığı kuruluşu Interbrand tarafından hazırlanan “2013 Yılının En İyi Küresel Yeşil Markaları Raporu”nda bu sene 23’üncü sıraya yükseldi. Geçtiğimiz yıl 31’inci sırada olan Philips, 8 basamak birden yükselerek, araştırmada yer alan teknoloji markaları arasında 2’nci en büyük yükselmeyi kaydetti.

Rapordaki bu yükseliş, Philips’in yeşil marka kategorisinde kaydettiği ilerlemeyi ortaya koyuyor. Philips Türkiye CEO’su Göktug Gür konuya ilişkin görüşlerini “Philips gerçekleştirdiği yeniliklerle dünyayı daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir gezegen haline getirme konusunda uzun bir geçmişe sahip. Yenilenen şirket vizyonumuzla, hedefimiz 2025 yılına kadar 3 milyar insanın yaşamını iyileştirmek” diyerek ifade etti. Gür ayrıca Philips Turkiye’nin yeşil ürün satışlarının toplam satışların yüzde 52’sine ulaştığının da altını çizdi.

Interbrand'in hazırladığı 2013 Yılının En İyi Küresel Yeşil Markaları Raporu bir şirketin çevresel uygulamaları ile tüketicinin bu uygulamalar hakkındaki düşünceleri arasındaki boşluğu inceler. Interbrand her yıl En İyi 50 Küresel Yeşil Marka'yı belirlerken incelemeye En İyi Küresel Markalar Raporu’nda yer alan 100 marka ile başlar. Daha sonra toplumun markanın sürdürülebilir veya yeşil uygulamaları konusundaki düşüncelerini almak için kapsamlı bir tüketici araştırması gerçekleştirir ve Deloitte tarafından sunulan çevresel sürdürülebilirlik performansı verileri ile karşılaştırır (Bu veriler kamuya açık bilgileri baz almaktadır).

Interbrand tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen bu araştırma, teknoloji markalarının çevreye olumlu etkilerini artırmak amacıyla temel mühendislik yetkinliklerini ve kültürel güçlerini geliştirmelerine olanak sağlıyor.

Yorum yaz...