Daikin Türkiye "Yeşil Lojistik" Sistemini başlattı

Daikin Türkiye, başlattığı "Yeşil Lojistik" sistemiyle uluslararası taşımalarında kara, deniz ve treni kapsayan karma yöntemi uygulamasını hayata geçirerek karbon salınımını ve çevreye verilen zararın etkilerini azaltmayı hedefliyor.

Şirket bu yıl başlattığı uygulamasıyla Daikin Europe Belçika’dan gerçekleştirilen uluslararası taşımalarda kara-deniz-tren yolunun karma şekilde kullanıldığı "intermodal taşıma modeli"ni uyguluyor. Yapılan açıklamaya göre, Daikin Türkiye bu çalışmasıyla 6 ayda 35 hektarlık orman alanının korunmasını sağlamış oldu.

Uluslararası taşımalarında yeşil lojistik uygulamalarını tercih eden Daikin Türkiye, böylece tedarik zinciri süreçlerinde atıkların çevreye verdiği olumsuz etkileri azaltıyor. Daikin Türkiye, bu model sayesinde 6 ayda 311 bin 771 kilogram karbondioksit CO2 (Karbondioksit) tasarrufu gerçekleştirdi. Daikin Türkiye böylece, 65 binek aracın bir yıllık sera gazı salınımı, CO2 emisyonundan tüketilen gazdan 132 bin 118 litre yakıt, bir yılda 706 evin elektrik tüketimi ve 117 tonluk atığın çöp sahasına gönderilmesi yerine, yeşil lojistik uygulamaları ile karbon salınımının önlemesinde önemli sonuçlar elde etti.

Yorum yaz...