Mimarlar kentin sorunlarına ‘BYPASS’ yapacak

Arkimeet

ARKIMEET 2013, Türkiye'den ve dünyadan mimarların buluşacağı bir etkinlik olarak 7-8 Ekim 2013 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenleniyor.

İstanbul’da buluşacak olan mimarlar, ana teması ‘BYPASS’ olarak belirlenen etkinlikte; kente ve kentliye dair yerel-küresel sorunları ve bu sorunlara cevap olarak üretilen çözümleri masaya yatıracak.

Tarihi ve mimari dokusuyla kendini tüm dünyaya hayran bırakan İstanbul, Türkiye'deki en büyük mimarlık platformu olarak hayata geçen ARKIMEET’e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. "ARCHITECTS MEET in ISTANBUL" sloganıyla VitrA'nın öncü sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinlik, 7-8 Ekim 2013 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

ARKIMEET 2013'te neler olacak?
Türkiye’den ve dünyadan önde gelen birçok mimarı buluşturacak etkinliğin ana teması ‘BYPASS’ olarak belirlendi. Yerel ve küresel anlamda kente ve kentliye dair sorunların ve bu sorunlara cevap olarak üretilen çözümlerin ele alınacağı etkinlikte mimarlık tüm boyutlarıyla ele alınacak; eğitimden profesyonel hayata geçişin kademeleri farklı oturumlarda irdelenecek.
“Mimarlıkta Türk Pasaportu”, “Kampüste neler oluyor?”, “Yakın Doğu’dan İstanbul’a” gibi çarpıcı başlıklar altında oturumlar düzenlenecek olan ARKIMEET 2013'ün "Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor" konferans serisinde yer alacak ünlü isimler arasında Julien de Smedt, Manuelle Gautrand, Eric Owen Moss, Ecosistema Urbano'dan Jose Luis Vallejo, Hollanda Berlage Enstitüsü direktörü Nanne de Ru da yer alıyor.
ARKIMEET 2013, Türkiye'nin 81 ilinden gelecek mimarları İstanbul'da buluşturarak, sadece İstanbul'u değil tüm kentleri masaya yatırmayı hedefliyor.

Arkitera Ödülleri Töreni ARKIMEET'te
Yapı ve mimarlık sektörünün merakla beklediği Arkitera İşveren Ödülü, Arkitera Genç Mimar Ödülü ve RAF Yapı Malzemesi Ödülü de bu yıl ARKIMEET 2013 kapsamında sahiplerini bulacak.

Yorum yaz...