Can Yücel "Hatıra Ormanı"

Can Yücel 'Hatıra Ormanı'

Şair Can Yücel'in vasiyeti olan "Hatıra Ormanı' Seferihisar'da hayata geçirildi.

Seferihisar Belediyesi ve yazar-şair Cezmi Ersöz’ün ortaklaşa projesiyle 21 Ağustos 2013 tarihinde Kocaçay kenarında Can Yücel Ormanı oluşturuldu. Hayata geçirilen ve dikilen her fidana devrim şehitlerinin adının verildiği Can Yücel Ormanı’na, 31 Ağustos 2013 Cumartesi günü 26 yeni fidan dikildi.

Fidan dikim töreni öncesi bir konuşma yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “İki hafta önce bu ormanın açılışını yaparken ağır duygular yaşadık. Gezi direnişi sırasında kaybettiğimiz gençlerimizin ailelerinin bir araya gelmesi buluştu. Çok ağır duygular yüklendi. Bizde acılarını paylaştık. Bu ormana kaybettiklerimizin adını veriyoruz" dedi.

Hatıra ormanında Deniz Gezmiş'ten Uğur Mumcu'ya, Harun Karadeniz'den Abdi İpekçi'ye, Nesimi Çimen'den Hrant Dink'e, Ethem Sarısülük'ten Abdullah Cömert'e, Ali İsmail Korkmaz'dan Mehmet Ayvalıtaş'a kadar 74 isim adına birer dut fidanı dikildi.

Ormanın yapımında Seferihisar Belediyesi’yle birlikte çalışan Yazar-şair Cezmi Ersöz ise yaptığı konuşmasında; “Ne yazık ki bu orman küçük ve mütevazi bir orman olarak kalamıyor. Yaşarken bir dikili ağacı olmayanların artık burada bir ormanı var. Devrim Ormanı’na “Can” veriyorlar” dedi.


Törene Gezi direnişinde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Mustafa Sarısülük, Medeni Yıldırım'ın ağabeyi Mehmet Yıldırım, Ali İsmail Korkmaz'ın ağabeyi Burak Korkmaz, Mehmet Ayvalıtaş'ın annesi Fadime Ayvalıtaş ile babası Ali Ayvaltıvaş, Abdullah Cömert'in ağabeyi Zafer Cömert de katıldı.

Yorum yaz...