UNICEF’te bir ilk: bir şirket ilk defa bayileriyle birlikte bir projeye destek verdi!

BRAAS ÇATI SİSTEMLERİ ve UNICEF “Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi” PROJESİNDE BULUŞTU!
UNICEF’te bir ilk: bir şirket ilk defa bayileriyle birlikte bir projeye destek verdi.

Braas Çatı Sistemleri, UNICEF’ in “Erken Çocuk Gelişimi – Okul Öncesi Eğitim” projesine verdiği desteği düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Dünyanın en büyük kiremit ve çatı çözümleri üreticisi konumundaki Braas Çatı Sistemleri, yurt çapındaki çözüm ortakları ile birlikte Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu Türkiye Milli Komitesi–UNICEF’in “Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi” sosyal sorumluluk projesine katkıda bulundu. UNICEF ’e bir ilk yaşatan Braas, bayileriyle birlikte UNICEF’ e destek veren ilk kurum oldu.

Kurumsal sosyal sorumluluk bilinci ile kurulduğu günden bu yana eğitim, spor ve çevre alanlarında çeşitli projelere destek veren Braas, çözüm ortakları ile birlikte Birleşmiş Milletler tarafından dünya çocuklarını korumak ve yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla kurulan UNICEF’ in T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü projeye katkı sağladı.

4 Eylül tarihinde İstanbul Point Otel’de düzenlenen basın toplantısına konuşmacı olarak katılan UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Sn. Talat Halman, ”Çocuklarımızın eğitimi için ülke olarak çalışmalıyız. Gelecek nesillerin daha şanslı olması için canla başla çalışalım. UNICEF’I unutmayalım ve hep destekleyelim.” dedi.

Eğitim Barış Getirir!
Basın toplantısına katılan ve insanın özgürleşebilmesi için en önemli faktörün eğitim olduğuna vurgu yapan UNICEF İyi Niyet Elçisi Sn.Tayfun Talipoğlu, “Önemli olan, çocukların sadece üstünü giydirmek ya da karnını doyurmak değildir. Önemli olan onlara eğitim desteği vermek ve onlara destek olmaktır. Çünkü eğitim barış getirir.” dedi.


Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi
UNICEF’in çocukların gelişimi açısından hayati önem taşıyan okul öncesi eğitime yönelik olarak geliştirdiği “Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi” projesi, Türkiye’ de 3-5 yaş arası çocukların anaokuluna devamını amaçlıyor.

UNICEF, proje kapsamında, pilot uygulama olarak belirlenen 10 ilde (Adana, Ağrı, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, İzmir, Mersin, Şanlıurfa ve Van) okul öncesi eğitimi destekleyerek, bir yıl içinde 20.000 çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Projede, söz konusu illerde çocukların okul öncesi eğitimden yararlanabilmesi için sağlık, temizlik, okul kıyafeti, kırtasiye, sabah kahvaltısı gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor.

Yorum yaz...