Filli Boya İşbirliği İle Barınaklar Rengarenk

filli barinak

FİLLİ BOYA’DAN HAYVAN HAKLARI ADINA DUYARLI GİRİŞİM!

Filli Boya, 04 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü’nde Türk ve Yunan Hayvan Hakları Federasyonu ile Dünya’da bir ilki gerçekleştirdi.

Filli Boya, İpsala Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı, Dünya’da ilk kez hayvan haklarını korumak adına gerçekleştirilen uluslararası federasyonların etkinliğini destekledi. Türk ve Yunan hayvan hakları savunucularının bir araya geldiği etkinliğe, birçok sivil toplum kuruluşunun yanı sıra; akademisyenler, sanatçı ve ünlü isimler de katıldı.

Hayvanlara iyi davranılmasına, rahat olanaklar altında yaşamalarına, en iyi şekilde korunmaları ve her türlü mağduriyetlerinin giderilmesine dikkat çekildi. Etkinlikte, Filli Boya’nın renkleri kullanılarak çocuklar tarafından tuvallere hayvan temalı resimler yapıldı.

04-05 Ekim tarihlerinde 2 gün süren etkinlik, İpsala sınır kapısından başlayarak, sunumlar; Enez Kalesi gezisi, Gala Gölü turu, İpsala Bakımevi açılışı, çocuklar için boyama etkinlikleri olarak devam etti.

filli barinak

Filli Boya İşbirliği İle Rengarenk Bakımevleri

Filli Boya, barınak koşullarını çekici hale getirerek barınaklara ziyaretin arttırılıp sahiplenme bilincinin kazandırılması amacıyla, Türkiye genelinde 8 barınağı renklendiriyor. Mersin, Yalova, Bartın, Bitlis, İzmir, Kahramanmaraş, Yeniçiftlik ve Marmara Ereğlisi bakımevlerini renklendiren Filli Boya, barınak şartlarını iyileştirip, Hayvan Hakları Federasyonu’nun (HAYTAP) hayvan haklarındaki mücadesine destek veriyor.

Kurumsal sorumluluk kampanyalarına desteğiyle hayatları renklendirecek olan Filli Boya, bu konudaki hassasiyetli çalışmalarına devam edecek.

Yorum yaz...