Bayramda Hayvan Barınakları da hatırlansın

hayvan barınağı

Atık Yönetimini Toplumsal Gönüllülük ile Birleştiren Proje 6. Yılında Philsa Çalışanları, Hayvan Barınaklarına Yaptıkları Yardımı Artırarak Sürdürüyor

Philsa çalışanlarının; toplumsal gönüllülüğü, atık yönetimi ile birleştirdiği proje ile son 6 yılda 131 ton arındırılmış yemek atığı hayvan barınaklarına gönderildi. 2008 yılında başlatılan proje ile İzmir Gaziemir’de bulunan Şopen Gazi Hayvan Barınağı’ndaki bakıma muhtaç 2.500’ü aşkın hayvanın yiyecek ihtiyacına önemli katkı sağlanıyor. Philsa çalışanları bu yıl, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü sebebiyle barınağı ziyaret ederek, yiyecek yardımının yanı sıra, 3.480 kg palet ve 1.580 kg branda yardımında bulundu.

Philsa çalışanlarının; toplumsal gönüllülüğü, atık yönetimi ile birleştirdiği “Hayvan barınaklarına yiyecek yardımı projesi” 6. yılına girdi. Özel kaplar içinde ve soğuk depolarda muhafaza edilen arındırılmış yemek atıkları 2008 yılından beri her hafta İzmir Gaziemir’deki Şopen Gazi Hayvan Barınağı’na teslim ediliyor ve buradaki 2.500’ü aşkın hayvanın beslenmelerine ve yaşamlarına destek sağlanıyor.
Bizzat çalışanların toplumsal gönüllülük bilinci ve girişimiyle başlatılan proje kapsamında ilk olarak 2008’de 20 tonu aşkın yiyecek barınağa ulaştırıldı. Ardından 2009’da 25; 2010’da 26; 2011’de 22; 2012’de yaklaşık 17 tonun üzerinde yiyecek yardımı gerçekleştirildi. Hiç kesintisiz devam eden projede, bu yıl da Ağustos ayı itibarıyla 21 tonu aşkın yardım Şopen Gazi Hayvan Barınağı’na ulaştırılmış durumda.
Philsa çalışanları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü sebebiyle bu sene desteklerini bir adım daha ileri taşıyarak, yiyecek yardımının yanı sıra, barınağa palet ve branda yardımında bulundu. Gönüllü çalışanların barınağı ziyaret ederek yetkililere teslim ettiği bu malzemelerle, barınaktaki hayvanların kış aylarında yağmur ve soğuktan, yaz aylarında ise güneşten korunmaları sağlanacak.

Bayramda Hayvan Barınakları da hatırlansın

Şopen Gazi Hayvan Barınağı Sorumlusu Hamit Karaca ise proje ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Philsa çalışanlarının bu anlamlı desteği sayesinde yardıma muhtaç, sakat, hasta, evden atılmış, sahipsiz 2.500’den fazla hayvanın yiyecek ihtiyacı karşılanıyor. Bu yardım altı yıldır çok düzenli ve sistematik bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu bizim için çok önemli bir katkı. Yiyecek yardımı dışında çalışanlar zaman zaman barınağımızı ziyarete ederek buradaki hayvanlarla yakından ilgileniyor, sevgilerini paylaşıyorlar. Son olarak yaptıkları branda ve palet yardımıyla ise en önemli ihtiyaçlarımızdan birisi karşılanmış oldu. Bu girişim için Philsa çalışanlarını gönülden tebrik ediyorum. Bu projenin bölgemizdeki diğer kuruluşlara da örnek olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Barınaklarımızın ciddi ihtiyaçları var ve bunları tek başımıza karşılamamız çok zor. Yardımlaşmanın önemini bize hatırlatan bayramlarda ve diğer özel günlerde barınaklarımızın da hatırlanmasını diliyorum.”

Yorumlar

selin batu diyor ki: (04 Ağustos 2015)

sopengazide hiç bir şey göründüğü gibi değil hayvanı sevmeyen insanı hiç sevmez derler ben orada gittim gördüm iki sorumlusu var bir bayan bir erkek ikiside berbat arşiz gönüllü olup eve bir köpek alım dedim arızalar hem yeni doğmuş hem anne sütü emme yavru verdiler benim bildiğim hayvanın anne sütü memesi lazım yoksa uyuz olur olur bide para aldı Hamit denilen kişi zaten Nebi ha arşivine teki onlar kim sevgi vermek kim hayvanlara gittim gördüm orada bulunan köpekler e acıdır inanin sevgi yok temizlik yok ölümler var orada öyle insanları barinagi görevli diye koymuşlar bide lanet olsun

Yorum yaz...