The Marmara Hatıra Ormanı Daha Yeşil Bir Türkiye İçin Hayat Buluyor

The Marmara Otelleri, TEMA Vakfı aracılığı ile Hatıra Ormanı projesini hayata geçiriyor. Sosyal sorumluluk kapsamında doğa için önemli bir adım atan The Marmara Otelleri, hatıra ormanları ile Türkiye’nin ormanlık alanlarının genişlemesine katkıda bulunacak. The Marmara Hatıra Ormanı projesi kapsamında ilk etapta Balıkesir’in Küpeler bölgesinde 5000 ağaçlık bir orman oluşturulacak.

Balıkesir’de kurulacak hatıra ormanı için The Marmara Otelleri Facebook sayfasında “Ağacını Süsle Gerçek Olsun” uygulaması geliştirildi.Bu uygulamayla The Marmara, Facebook takipçilerine hem arkadaşları için süsleyebilecekleri bir yılbaşı ağacı oyunu sunuyor hem de bu ağacın gerçek olarak kişilerin adına dikilmesini sağlıyor. Hatıra ormanı The Marmara Otelleri’nin iş ortaklarının ve facebook sayfasını ziyaret eden seyehatseverlerin adına dikilecek ağaçlarla büyüyor.

The Marmara Otelleri’nin 2012 yılından bu yana üyesi olduğu, seyahat severlerin tüm dünyada belirli standartlarda otellerde kalmasını sağlayan Worldhotels de bu yıl, geleneksel yılbaşı kartı gönderimi yerine fidan dikimini tercih etti. Worldhotels, tüm dünyaya yayılan 500 üye otelin her biri için,Plant-for-the-Planet işbirliği ile bir fidan dikerek çevreci girişimlere destek verdi.

Yorum yaz...