GE, “Küresel Etki” Raporunu Yayınladı

·GE, Ecomagination yenilikleri için 2010’dan bu yana 5 milyar dolar yatırım yaptı.

·GE, Healthymagination yenilikleri için 2009’dan bu yana 3,5 milyar dolar yatırım gerçekleştirdi.

·GE’nin 2012 yılında ecomagination ürünlerinden elde ettiği gelir 25 milyar dolara ulaştı.

·GE, toplumsal projeler ve eğitim organizasyonları için 219 milyon dolar bağışladı.

 • General Electric (GE), çevre ve sağlık alanında gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği girişimler ile sosyal sorumluluk çerçevesinde yaptığı çalışmaların topluma somut ve ölçülebilir faydalarının ortaya konduğu “Küresel Etkimiz - 2012” raporunu yayınladı. GE, 2012 yılında ecomagination ve healthymagination yenilikleri ve projeleri için 2 milyar dolar tutarında araştırma ve geliştirme yatırımı yaparken, ecomagination ve healthymagination ürünleriyle 25 milyar dolarlık gelir yarattı. GE’nin yanı sıra firma çalışanları ve emeklileri de toplumsal projeler ve eğitim organizasyonları için GE Vakfı’ndan gelen 130 milyon dolar dahil olmak üzere 219 milyon dolarlık bağışta bulundu.
 • GE’nin Ecomagination yenilikleri için 2010’dan bu yana yaptığı yatırımlar 5 milyar dolara ulaşırken, Healthymagination yenilikleri için 2009’dan bu yana 3,5 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirildi.
 • GE Başkan ve CEO’su Jeff Immelt, “Biz GE’de önemli meseleler üzerinde çalışırız. Müşterilerimiz ve toplum ile ilgili sorunları çözmek iş stratejimizin bir parçası ve kurumsal kültürümüzüntemelidir. İşimizi sorumlu biçimde yürütüyor olmaktan, GE Vakfı’nın hayırsever etkinliklerinden ve çalışanlarımızın dünyanın dört bir yanına verdikleri toplumsal katkılardan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.
 • Temiz teknolojiler için AR-GE’ye yatırım
 • GE’nin 2012 yılında ecomagination teknolojilerine yaptığı yatırım 1,4 milyar dolar olarak gerçekleşti. 2010 ve 2012 yılları arasında yapılan toplam yatırım ise 5 milyar doları aşarak, firmanın 2010 - 2015 dönemi için koyduğu 10 milyar dolarlık toplam yatırım hedefi doğrultusunda gelişim gösterdi.
 • Ecomagination ürünlerinde gelir artışı
 • GE, 2010 yılındaecomagination ürünlerinden elde edilen gelirlerdeki artışın, firmanın beş yıl içinde elde ettiği gelirlerdeki artış hızının iki katı olması yönünde iddialı bir hedef belirledi. Ecomagination, 2012 yılında bu hedefi 25 milyar dolar tutarında gelir yaratarak gerçekleştirdi.
 • Hedef, 2015 yılında sera gazı salınımlarını yüzde 25 oranında azaltmak
 • 2004 yılı baz alındığında GE’nin enerji yoğunluğuyüzde 32 oranında iyileşme gösterdi. Sera gazı salınımları da 2004 yılı ile karşılaştırıldığında benzer şekilde yüzde 32 oranında azaldı. GE, 2015 yılında sera gazı (GHG) salınımlarını yüzde 25 oranında azaltmayı ve işletmelerdeki enerji yoğunluğunuyüzde 50 oranında düşürmeyi hedefliyor.
 • Tatlı su kullanımı yüzde 25 oranında azaltılacak
 • 2006 yılı baz alındığında GE, tatlı su kullanımını yüzde 46 oranında azaltırken, suyun yeniden kullanımının artırılması için çalışmalar yapıyor.
 • Ecomagination taahhüdü kapsamında Ar-Ge çalışmaları yürüten GE, müşterilerine milyarlarca dolar tasarruf sağlamasının yanı sıra ecomagination ürünleri ile de 2005 yılından bu yana 130 milyar doların üzerinde gelir yarattı.
Yorum yaz...