Doğa Dostu CHEP, 2013’te 776 Kişiye Düşen Karbon Salınımının İzlerini Sildi!

CHEP, doğa dostu palet üretimi ve sürdürülebilir tedarik zinciri uygulamaları sayesinde, 10 yılda Avrupa’da 7.2 milyon ton karbondioksitin atmosfere salımını önlerken, 2013'te Türkiye’de 776 kişinin karbondioksit salımına denk düşecek şekilde 3 bin 184 tonluk karbondioksit (CO2) salımının önüne geçti.

Üretim ve nakliyenin vazgeçilmez aracı olan paletlerin çevreye etkisinde pek çok değişkenin rolü var. Paletlerin hangi ağaç türlerinden üretildiği, hammaddenin ne kadarının sertifikalı ormanlardan alındığı, paletlerin hangi metotlarla taşındığı ve düzenli bakım görüp görmediği bunlardan sadece birkaçı.

Tüketim ürünleri, taze gıda, içecek ve otomotiv gibi sektörlerde sürdürülebilir palet havuzlama çözümleri sunan CHEP, doğanın ve ekolojik sistemin korunmasına yönelik uygulamaları sayesinde küresel ısınmaya yol açan karbondioksit salımının engellenmesi konusunda büyük katkıy yapan firma olarak ön plana çıkıyor. CHEP’in, paletleri geri toplama konusunda uyguladığı çözümler Türkiye’de kişi başına düşen karbon salımının azalmasında da büyük rol oynuyor.


Yorum yaz...