​İş Bankası İklim Değişikliğine Dikkat Çekmek için Işıklarını Bir Saat Süreyle Kapatacak

İş Bankası iştirakleri ile birlikte, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde tüm dünyada küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen “Dünya Saati” kampanyasına bu yıl da destek veriyor. İlk kez Mart 2007’de Avustralya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde Sydney kentinde başlatılan ve 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati (Earth Hour) kampanyası bu yıl 29 Mart Cumartesi akşamı 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Çevreyi korumaya yönelik projeleri ve kurum bünyesinde çevreci uygulamalarıyla bilinen İş Bankası, WWF önderliğinde gerçekleşecek kampanyaya destek vermek amacıyla Genel Müdürlüğünün bulunduğu İş Kuleleri ve yurtdışı teşkilatı da dâhil olmak üzere tüm binalarında güvenlik için zorunlu alanlar hariç tüm ışıklarını bir saat süreyle karartacak.

Tüm dünyada milyonlarca insanın destek verdiği ve ışıkların bir saatliğine kapatılmasıyla gerçekleştirilen kampanya ile dünyanın karşı karşıya olduğu iklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi, biyolojik çeşitliliğin kaybı gibi konularda farkındalık yaratılması amaçlanıyor. Dünya Saati Kampanyası’na, çeşitli ülkelerdeki simge yapılar da katılıyor.

Kampanya hakkında detaylı bilgi ve katılım formuna www.dunyasaati.org adresinden ulaşılabiliyor.

Yorum yaz...