Hilton İstanbul Bomonti, “Dünya Saati”nde Sürdürülebilirliği Kutladı

Çevre dostu tasarımı ile sürdürülebilirliği ön plana alan Hilton İstanbul Bomonti, “Dünya Saati” uygulamasına kapsamlı şekilde destek verdi. Uygulama kapsamında otelin aydınlatmaları en düşük seviyeye indirildi, çeşitli etkinlikler düzenlendi ve “Dünya Saati” için özel olarak hazırlanan bir video gösterildi.

İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti, çevreye karşı duyduğu sorumluluk bilinci ve sürdürülebilirliğe verdiği önem çerçevesinde “Dünya Saati” uygulamasına kapsamlı şekilde destek verdi.

Uygulama kapsamında 29 Nisan Cumartesi günü, 20.30 – 21.30 saatleri arasında otelin dış cephe aydınlatması mümkün olan en düşük seviyeye çekildi; lobi, ana restoran the globe ve rooftop bar Cloud 34 başta olmak üzere pek çok ortak kullanım alanında aydınlatmalar minimuma indirildi.

ÖZEL BİR VİDEO HAZIRLANDI

Mum ışığıyla aydınlatılan lobide etkileyici bir piyano performansı sergilenirken, otelin koridorlarındaki ışıklar da kapatılarak, yalnızca kapıların üzerinde yer alan oda numaraları aydınlatıldı. Ayrıca uygulama süresince otelin çeşitli alanlarında yer alan ekranlardan sürdürülebilirlik, iklim değişikliği ve insanoğlunun doğaya verdiği zarar gibi konuları soyut biçimde işleyen “Fuse in Earth Hour 2014” isimli video yayınlandı. Uygulamanın sona ermesinin ardındansa, lobideki konuklara “Dünya Saati” için özel olarak hazırlanmış bir pasta ikram edildi.

UYGULAMANIN EV SAHİBİ HILTON

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) 2007 yılında Hilton Sydney’de düzenlenen bir toplantısında ortaya çıkan “Dünya Saati” uygulaması, bireylerin ve şirketlerin basit adımlar aracılığıyla iklim değişimine karşı ne kadar önemli bir etki yapabildiğini göstermeyi hedefliyor. Bu küresel girişim, Avustralya’nın başkenti Syndey’de iki milyondan fazla insanın bir saat süreyle ışıklarını söndürerek şehrin enerji tüketimini %10’dan fazla azaltmasıyla başladı.

2008 yılında 50 milyondan fazla insanın katılımıyla küresel bir hareket haline gelen etkinlik, bugün yedi kıtada 152 ülkede bulunan 7.000’den fazla şehir, kasaba ve milyonlarca katılımcıyla dünyanın en büyük çevresel halk hareketi durumuna geldi. Kampanyanın web sitesi ve sosyal medya hesapları, yalnızca 2013 yılında 345 milyon kişiye ulaştı.

Uygulama, Hilton Worldwide’ın sorumluluk ve sürdürülebilirlik stratejisi olan Travel with Purpose™ programının dört ana bölümünden biri olan “Sürdürülebilir Yaşam” taahhüdüne de uyum sağlıyor.

Yorum yaz...