Roche Çalışanları Çevre Günü için ‘Temiz Sokaklar’ı Fotoğrafladı

Roche Türkiye çalışanlarının kurduğu ‘çevre’ ve ‘fotoğraf’ kulüplerinin çevre koruma bilincinin artmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği ve bu yılki teması ‘Temiz Sokaklar’ olan fotoğraf yarışmasının ödülleri, Dünya Çevre Günü’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Roche Türkiye, ödül kazanan çalışanları adına WWF Türkiye’nin yürüttüğü doğal hayatı koruma çalışmalarına destek vererek, nesli tükenme tehlikesi bulunan hayvanları evlat edindi.

Roche Türkiye’nin sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında her yıl düzenlenen fotoğraf yarışması bu yıl ‘Temiz Sokaklar’ temasıyla gerçekleştirildi. Yarışmaya Roche çalışanları, 55 fotoğrafla katıldı.
Yarışmanın ödülleri, 5 Haziran’da Roche Türkiye Merkez Ofisi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene Roche Türkiye Genel Müdürü Adriano Treve, WWF Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Roche Türkiye Fotoğraf Kulübü Eğitmeni Kamil Fırat ile Roche çalışanları katıldı.

Birincilik ödülüne ‘Yalın Ayak’ isimli fotoğrafıyla Cenk Taşkoyan, ikincilik ödülüne ‘Mardin Çöpçüsü’ isimli fotoğrafıyla Ünal Kaygusuz, üçüncülük ödülüne ‘Sokaktan Yansıyan Hayat’ isimli fotoğrafıyla Serpil Aydın layık görüldü. Roche Türkiye’nin facebook sayfası üzerinden yapılan oylamayla belirlenen ‘Facebook Ödülü’nü ise Cenk Taşkoyan kazandı. Esra Kılıç Elmas ve Kıvanç Ünüvar’a ise mansiyon ödülü verildi.
Yarışma kapsamında WWF Türkiye’nin doğal hayatı koruma çalışmalarına destek olmak amacıyla, ödül kazananlar adına ‘deniz kaplumbağası’, ‘saz kedisi’, ‘turna’, ‘yunus’, ‘orfoz’ ve ‘kaplan’ evlat edinildi.

Roche hastalar ve doktorlara tıbbi değer, kalite ve güvenlilik sunmak; çalışanlarımıza mükemmel bir çalışma ortamı ve kişisel gelişim imkanı sağlamak ve genel anlamda topluma olan sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmek için çalışmaktadır. Şirket gerçekleştirdiği kapsamlı sosyal sorumluluk faaliyetleriyle toplum üzerinde sürdürülebilir bir etki yaratmayı amaçlamaktadır. Roche’un 2009’dan bu yana son beş yıldır üst üste global Dow Jones endekslerinde sağlıkta “Süper Sektör Lideri’’ olarak değerlendirilmesi şirketi sürdürülebilirlik açısından sektörümüzde dünyadaki bir numaralı şirket konumuna yükseltmiştir. Roche, toplumsal sorumluluk ve destek faaliyetlerinde iş yaklaşımıyla tutarlılık gösteren kriterleri uyguluyor ve yarattığı toplumsal etkiye odaklanıyor.

Yorum yaz...