​Çevko va Gripin Koç Fest’te Gençlerle El Ele Verdi

17 Ağaç Kurtuldu, 161 Ton Fosil Yakıt ile 
27 Metreküp Su Tasarrufu Sağlandı!

ÇEVKO ve Gripin, gençlerle el ele vererek, 5 ton ambalaj atığı topladı. Koç Holding’in desteğiyle düzenlenen “Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları” müsabakalarının Koç Fest kapsamındaki illerinden İzmir, Tekirdağ ve Mersin’de, ÇEVKO işbirliği ile Gripin’in konser verdiği etkinlik alanlarına dönüşüm kutuları yerleştirildi. Toplanan ambalaj atıkları sayesinde, 17 ağacın kesilmesi önlendi; 161 ton fosil yakıt ile 27 metreküp su tasarrufu sağlandı.

Konser alanlarına yerleştirilen geri dönüşüm kutularıyla kısa sürede 5 ton ambalaj atığı toplandı!

ÇEVKO, Türkiye Koç Fest “Üniversite Spor Oyunları” spor müsabakaları boyunca 9 şehirde gençleri sevilen şarkılarıyla coşturan Gripin’in İzmir, Tekirdağ ve Mersin konserlerinde etkinlik alanına geri dönüşüm kutuları yerleştirdi. ÇEVKO’nun belediyeleri ile ambalaj atıklarının toplanması konusunda işbirliği yaptığı bu üç ilde, konserler esnasında 5 ton ambalaj atığı toplanarak geri dönüşüme yollandı. Kısa bir sürede toplanan 5 tonluk ambalaj atığının geri dönüşümü ile 17 ağacın kesilmesi önlendi; 161 ton fosil yakıt ile 27 metreküp su tasarrufu sağlanarak önemli çevresel faydalara imza atıldı.

Gripin, 2014 yılı boyunca geri dönüşüm bilincinin yaygınlaştırmak amacıyla muhteşem konserlerine devam edecek!

Gençlerin en çok sevdiği müzik gruplarından biri olan Gripin, Koç Fest ile 9 şehirde binlerce üniversiteli gence coşkulu anlar yaşatırken, bir yandan da geri dönüşümün önemine dikkat çekti ve atık malzemelerden yapılmış bir enstrümanla performans sergiledi. Gripin, yıl boyunca vereceği konserlerde, ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşüm kültürünün kazanılmasıyla, çevre temizliğine sağlanacak önemli katkıları anlatan mesajlar vermeyi sürdürecek.

Yorum yaz...