Acer Monitörler Enerji Tasarruflu Tasarımlarıyla Verimlilik Ödülü Kazandı

Acer’ın elden çıkarılmış ve geri dönüştürülmüş (PCR) malzemelerden üretilen V6 serisi monitörleri Computex 2014'te ‘En İyi Seçim’ Yeşil ICT ödülü kazandı. LED arka aydınlatmalı monitörler iş, kamu ve eğitim pazarlarını hedefleyerek enerji tasarruflu özelliklerle tasarlandı ve kısa süre önce de SEAD Global Verimlilik ödülünü kazandı.
Full HD ekranlı Acer V6 serisi monitörler renkli, net görseller ve parlaklık azaltma için Acer eColor ve ComfyView teknolojilerine sahiptir. Beyaz ve siyah renkleri(1) bulunan LED arka aydınlatmalı LCD ekranlar minimum enerji harcarlar ve panelleri cıva veya arsenik içermez. Toplam plastik ağırlıklarının %13'ünden fazlası doğal kaynakları korumaya yardımcı olmak için PCR ABS ile üretilmiştir. Akıllı, ergonomik ve çevre dostu yapım detayları bu monitörlere EPEAT® Gold(2) derecesini ve ENERGY STAR® ile TCO sertifikalarını kazandırmıştır. 
Acer V6 serisi monitörler Super-efficient Equipment and Appliance Deployment (SEAD) Girişimi tarafından dünyanın en enerji tasarruflu bilgisayar monitörleri olarak 2014 Global Verimlilik ödülü (ekran boyutu ve ülkelere göre)kazanmış; Tayvan Yeşil Marka nişanını almış; ve Çin Enerji Tasarrufu Programı (CECP) tarafından onaylanmıştır. 
En İyi Seçim Ödülü dünyanın en büyük ikinci (Asya Pasifik'te en büyük) ICT tedarik platformu olan — COMPUTEX TAIPEI tarafından verilen ödüllerden biridir. Ödüller Tayvan'ın dünya çapında erişilebilir olan en iyi ICT ürünlerine verilmektedir ve değerlendirmede ana kriterler olarak fonksiyonellik, inovasyon ve pazar potansiyeline odaklanılmaktadır. 2002'de verilmeye başlanan bu ödül, aynı zamanda yaratıcılığı da teşvik etmektedir. 
Ödül kazanan ürünler Computex'te TWTC Nangkang Sergi Salonunda En İyi Seçim Ödülü Çadırında (1. kat) sergilendi.

Yorum yaz...