​Faber-Castell İklimin Korunmasına Katkıda Bulunuyor

Faber-Castell, iklim korumasına dikkat çekmek üzere bilimsel bir araştırmaya imza attı. Alman Teknik Denetim Derneği TÜV Rheinland® tarafından yapılan bilimsel araştırma, Faber-Castell’in Brezilya’daki ormanlarında 900.000 tondan fazla karbonun yok edildiğini onaylıyor.

Araştırma sonuçlarına göre, Faber-Castell’in, iklim koruması kapsamında karbondioksiti yok ettiği sonuçlarına ulaşılıyor. Karbon kredisi alarak sadece karbonun ayak izlerini telafi eden diğer şirketlerin aksine, Faber-Castell tamamen karbonsuz olarak konumlanıyor ve iklim koruması için gerçek bir katkı sağlıyor.

Faber-Castell’in Güneydoğu Brezilya’da bulunan Prata’daki benzersiz ormancılık projesi, Faber-Castell’in sahibi ve CEO’su Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell tarafından 30 yıl önce başlatıldı. Yaklaşık 10.000 hektarlık alana dikilen milyonlarca fidanla oluşan ormanlardan, günümüzde São Carlos’taki yıllık ahşap kalem üretim kapasitesi 2 milyarın üzerinde olan dünyanın en büyük fabrikasına FSC® sertifikalı ahşap tedarik ediliyor.

Günümüzde, kaynakları korumanın yanı sıra, çevreye saygı göstermek de önemli bir rol oynuyor. Bu proje çerçevesinde, Faber-Castell’in Prata’daki ormanının yaklaşık 2,700 hektarlık bölümü el değmeden bekletiliyor, bu bölümde türüne az rastlanan hayvanlar ve bitki türleri için doğal bir ortam sağlanıyor.

Hasat edilen ağaçların sürekli yeniden ağaçlandırılması sayesinde ormanlar “sürdürülebilir ekolojik sistem” oluyor.

Yorum yaz...