​İTÜ GVO Beylerbeyi Ortaokulu Öğrencileri Semep’te Sundukları Çevre Projeleri İle Ödül Kazandılar

Birleşmiş Milletlere bağlı bir alt kuruluş olan UNESCO’nun uluslararası çevre eğitim çalışması olan SEMEP - Güneydoğu Akdeniz Deniz Projesi, yerel ve ulusal çevre sorunlarına çözüm arayışlarını desteklemeyi amaçlıyor. Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı ve UNESCO’nun 1995 yılından bu yana yürüttüğü SEMEP’e bu yıl da farklı okullardan öğrenciler, hazırladıkları çevre projeleri ile katıldılar.

İTÜ GVO adına SEMEP’e katılan Özel Beylerbeyi Ortaokulu 4. sınıf öğrencisi Doruk Deniz İşler ve 2. sınıf öğrencisi Alara Ergül, “Bilim ve Teknoloji Işığında Küresel İklim Değişimi ve Kentlerimiz” temalı oturumda sundukları “Hey Dalga Kentimi Rahat Bırak!” konulu deneysel projeleri ile “En Özgün Çalışma” ödülünü kazandılar.

İTÜ GVO Özel Beylerbeyi Ortaokulu öğrencileri İdil Gürsoy ve İrem Naz Akova ise, SEMEP kapsamında düzenlenen afiş sergisinde “Sosyal Medya” dalındaki tasarımlarıyla birinciliği kazandılar. İrem Naz Akova, “Please stop” sloganı için tasarladığı İngilizce afiş, İdil Gürsoy ise “Teknokent üretiyor, dünyamız tükeniyor” sloganı için tasarladığı Türkçe afiş çalışması ile yarışmaya katıldı.

Yorum yaz...