​Organik Tutkunları Eylül Ayında Organik Yaşam Festivali’nde Bir Araya Geliyor.

Maçka Demokrasi Parkı’nda 5-6 Eylül 2015 tarihinde düzenlenecek olan Organik Yaşam Festivali’nde tüketiciler, organikle ilgili en doğru kaynaklardan bilgi edinme imkanı bulacak. Organik Bebek mamalarında sektörün lideri HİPP’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek festivalde, kamu kurumlarından yetkililer, üreticiler, satıcılar, sivil toplum kuruluşları ve bilim adamları yer alacak. Festival süresince paneller, seminerler, yarışma ve eğitimlerle tüketicilere Organik Yaşam anlatılacak.

Organik konusunda toplumda bir farkındalık oluşturulması da hedeflenen Organik Yaşam Festivali’nde ayrıca keyifli workshoplar, lezzetli organik ikramlar, organik cilt bakım tüyoları ve daha birçok sürpriz de olacak. Ayrıca minik tüketiciler için düzenlenecek renkli etkinliklerle genç kuşaklara hem eğlenme hem de organik hakkında bilgi sahibi olma imkanı sağlanacak.

Tüm bunların yanında Organik’in ana felsefelerinden biri olan sürdürülebilirlik uygulamaları ve çevre dostu teknolojiler, yenilenebilir enerji kaynakları ve geri dönüşüm konularında da farkındalık oluşturmak amacıyla Festival süresince çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Tüm vatandaşlarımız Organik Yaşam Festivali’nde ücretsiz olarak katılım sağlayabilecek.

ORGANİK HAKKINDA HER ŞEY BU FESTİVALDE

Organiğin, hayatımızdaki yerini sorgulamayı ve sorgulatmayı hedeflediğimiz festivalimizde “Organik bir yaşama hazır mısınız?” sorusunu soruyoruz. Gıda seçimlerimizden, tekstile, kozmetik seçimlerimizden, spor alışkanlıklarımıza, yeşil mimariden, çevre dostu teknolojiye, yenilenebilir enerji kaynaklarından, geri dönüşüme kadar birçok konuda bilgilendirici etkinliklerle organiği anlatıyoruz…

Yorum yaz...