İş Güvenliği Olmazsa Olmaz! Maden Ve Tünellerde Kazalara Son Verecek Yenilikler Bu Fuarda

Ülkemizde son otuz yılda yaşanılan maden kazalarında resmi rakamlara göre 912 işçi hayatını kaybederken, dünyadaki diğer ülkelerde son 30 yıl içerisindeki en büyük 3 maden faciasında toplamda sadece 58 işçi yaşamını yitirdi. Dünyadaki toplam rezervinin sadece %1’i ülkemizden çıkan kömür için açılan maden tünellerinde yaşadığımız büyük acılar, bu konuda iş güvenliğinin önemsenmediğini gösteriyor.

Maden ve tünel kazaları sonucu dünyada ilk sıralarda yer alan ülkemizde aynı acıların tekrar yaşanmaması amacı ile Demos Fuarcılık, Tünelcilik Derneği (TÜNELDER) ve Türkiye Madenciler Derneği (TMD) tarafından organize edilen “Tunnel Expo Turkey” ve “Mining Expo Turkey”, Orman ve Su İşleri Bakanı Profesör Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımı ile 27 Ağustos saat 11.00’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Katılımcı Firmaların Stantlarında Sergilenecek Ürünler;

İş güvenliği sağlık - çevre ekipmanları ve hizmetleri
Gaz ölçüm ve güvenlik teknolojileri
Türkiye’de ilk kez tünellerde kullanılan led aydınlatma sistemleri,
Tünel açma ve delme makineleri,

Uydu haberleşme ve uzaktan algılama sistemleri gibi teknolojilerin yer alacağı fuarımızda siz değerli basın mensuplarımızı da aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Ayrıca, 3 gün boyunca sektörün önde gelen temsilcilerinin katılacağı fuarlarda konularında uzman akademisyenler, Mining Expo Turkey Sürdürülebilir Madencilik Eğitim ve Bilgilendirme Programı ve “4. Tünelcilik Kısa Kursu” kapsamında yeni teknolojileri ve bilgilerini katılımcılara aktaracak.

Yorum yaz...