​Buğdayın Atasından Üretilen Dinkelberger İle Daha İyi Nesiller

Maden devrinden kalma bir tahıl olan dinkel, 5000 yıl önce Asya’da kendiliğinden yetişen, buğdayın atası, ilk ve vahşi şekli olarak biliniyor. Ortaçağ’da İsviçre, İtalya ve Frankonya’da ekilen dinkel, doğal bir tahıl olduğu ve organik gübreleme yapıldığı için diğer tahıllara göre az verim alınıyor, bol ürün elde edilemiyordu. Bu yüzden 20. Yüzyılda unutuldu. 1960’lı yıllardan sonra yapılan araştırmalarda dinkelin normal buğdaya göre vitamin ve mineral bakımından daha zengin olduğu, kalori bakımından da daha az kalori içerdiği görüldü. Doğal koşullarda yetişen dinkel şimdi Avrupa’da sağlığına önem verenler ve genetiği değiştirilmemiş buğday tüketmek isteyenler tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

Backhaus Dinkelberger ekmeği içindeki üzüm konsantresi nedeniyle uzun süre bayatlamıyor ve nemli bir ekmek olmasının yanı sıra kuvvetli anti-oksidan etkisi taşıyor. İçerisinde dinkel unu, dinkel kırması, dinkel ezmesi, ayçekirdeği içi, üzüm konsantresi bulunan fındıksı lezzete sahip Backhaus Dinkelberger ekmeğinin 100 gramı 235 kcal’dir.

Sağlıklı ve kaliteli ekmek anlayışından yola çıkan Backhaus, ekşi mayalı ekmek çeşitlerinden tam tahıllı ekmeklere kadar çok sayıda seçenek sunuyor. En kaliteli tahıl tanelerinden üretilen Backhaus ekmekleri eski lezzetlere katılan yeni yorumların izlerini taşıyor. Backhaus ekmekleri, insan vücudu için gerekli olan vitamin, mineral ve lifleri içeriyor.

Yorum yaz...