​İELEV Eğitim Kurumları Cağaloğlu Yerleşkesi “Güleriz Ağlanacak Çevremize” İsimli Sergiye Ev Sahipliği Yapıyor.

30’a yakın karikatüristin gönüllü desteğiyle hazırlanan sergi 14 Ekim 2015 Çarşamba Günü Karikatürist Kamil Masaracı’nın öğrencilerle sohbet etme ve çizim yapma olanağı bulduğu törenle başladı.

Karikatürist Kamil Masaracı ve Muhittin Köroğlu ‘nun katılımıyla gerçekleşen “Güleriz Ağlanacak Çevremize” isimli sürdürülebilir çevre için karikatür sergisi açılışında İELEV Eğitim Kurumları öğrencileri yaşadıkları dünyanın korunmasına dair bir bildiri sundular. Bu bildiride, “toplumsal değerlerimizin korunması, kentte daha iyi yaşam için haklarımızın genişletilmesi ve çevrenin korunması için İELEV öğrencileri olarak görev ve sorumluluğumuzun gereklerini yapmaya devam edeceğiz” mesajını paylaştılar.

Yeşil Adımlar Çevre Eğitim Derneği Kurucu Üyelerinden Leyla Derya, “Çevreyle ilgili sorunları bilmek, anlamak, problemlerin çözümüne giden ilk adım, bazen gülümseyerek, bazen düşünerek, sorgulayarak ve mutlaka sorumlu bir tavır alarak hareket etmek gerek. İELEV Eğitim Kurumları öğrenci ve eğiticilerinin çevreye gösterdikleri hassasiyet ve ürettikleri projeleri takdir ediyoruz. Sergimize ev sahipliği yaptıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Sergide karikatürleri yer alan sanatçılar: Aşkın Ayrancıoğlu, Behiç Ak, Burak Ergin, Cem Dinlenmiş, Cemalettin Güzeloğlu, Eray Özbek, Haslet Soyöz, İzel Rozental, Kamil Masaracı, Keziban Özkol, Metin Peker, Muhittin Köroğlu, Murat Sayın, Musa Gümüş, Piyale Madra, Sami Caner, Serdar Gıcıklar, Sezer Dönmez, Tan Oral ve Tufan Selçuk.

Yorum yaz...