​Fibabanka’dan 5. Yılında 5.000 Ağaç

Dildar sözlerine şöyle devam etti: “Kendimizi korumanın yolu başta ormanlarımız olmak üzere tüm doğal kaynaklarımızı korumaktan geçiyor. Hepimizin ortak geleceği için yapmamız gereken en iyi şeylerden biri fidan dikmektir.”

Bekir Dildar ayrıca, Fibabanka olarak kuruldukları günden bugüne hem KOBİ’lerin gelişimi de hem de tarım bankacılığı alanında yaptıkları çalışmalarda hep Türkiye’nin yarınları için üzerlerine düşen sorumluluğun bilinciyle hareket ettiklerini belirterek “Tarım arazilerinin korunması ne kadar önemliyse insanların yaşadığı çevreyi korumak, daha yaşanılır hale getirmek de bizim için bir o kadar önemlidir" dedi.

Fibabanka’nın en önemli değerlerinden birinin de “Topluma ve Çevreye Saygılı Ekip” olduğunu hatırlatan Dildar, dikilen her bir fidanı bu değer çerçevesinde bir arada oldukları çalışma arkadaşlarına adadıklarını söyledi.

Bu etkinlik için Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın vermiş olduğu desteğe teşekkür eden Dildar; “Bakanlığımızın titiz çalışmalarıyla bu bölgeye hangi ağaçların uygun olacağı araştırıldı, en doğru dikim için toprağın ve iklimin kendine özgü özellikleri gözetildi. Bugün 5.000 ağaç ile başlayan sürdürülebilirlik çalışmalarımızı devam ettireceğiz.” dedi.

Yorum yaz...