​İnovalig’in Sağlık Biyoteknolojisi Alanındaki Lideri Vsy Biotechnology Oldu

DR. ERCAN VARLIBAŞ: “İNOVASYON SÜREÇLERİNDE HEDEFE ULAŞMANIN YOLU GÜÇLÜ AR-GE YAPISIDIR ”

VSY Biotechnology’nin CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada; tüm dünya markalarıyla yarışacak birçok yeni ürünü piyasaya sunduklarını ve sunmaya devam edeceklerini belirterek, inovasyon süreçleri ve Ar-Ge çalışmaları ile yeni hedeflerine ilişkin şunları söyledi:

“Güçlü Ar-Ge yapısı, inovasyon süreçlerinin ve hedeflerinin gerçekleştirilmesinde çok önemlidir. Ar-Ge ve inovasyon kapsamında söz konusu olan yeni ürün geliştirme, mevcut ürün geliştirme, değişiklik kontrolü, proses geliştirme gibi ileriye dönük stratejilerimizi projelendirerek hayata geçiriyoruz. İnovasyon süreçlerimizde; teknolojik üretim–yazılım tekniklerine önem veriyoruz. Amaca uygun, kolay kullanımla ve güvenilir ürünlerin oluşması için tüm araştırma- geliştirme- test mekanizmalarını göz önüne alarak bu süreçleri çok titiz bir şekilde yönetiyoruz”

HER YIL YENİ ÜRÜN PATENTLERİ ALMAYA DEVAM EDİYOR

Dr. Ercan Varlıbaş, AR-Ge Merkezleri’nde gerçekleştirdikleri inovatif ürünlere ilişkin ise şu bilgileri verdi: “Firmamız son dönemde; uzak- yakın ve orta mesafelerde sürekli görüş sağlayan katarakt göz içi lenslerini ve eklem ağrılarını azaltan, diz içiyle yüzde 100 uyumlu sentetik vücut sıvısını sağlık alanına sunmuştu. Ar-Ge merkezimizde şu anda; Mikronütrisyon yani ortopedik ve gözle ilgili besleyici ürünler, Hibrit Kontakt Lensler, Korneal Halkalar, Teleskopik Göz içi Aparatlar, Plastik Cerrahi ve Dermatoloji için Dermafiller ile Dolgu Malzemeleri üzerindeki çalışmaların sonuna yaklaşıldı. Klinik testlerin ardından ürünleri kısa vadede piyasaya sunacağız. Her yıl yeni ürün patentleri almayı hedefliyoruz.”

EKONOMİ BAKANI MUSTAFA ELİTAŞ’TAN ZİYARET

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İnovasyon Haftası etkinlikleri sırasında VSY Biotechnology’nin standını ziyaret ederek, CEO Dr. Ercan Varlıbaş’tan bilgi aldı. Bakan Mustafa Elitaş, VSY Biotechnology’nin Ar-Ge ve inovasyona verdiği önem doğrultusunda geliştirdiği, Türk ve dünya piyasalarına sunacağı yeni ürünlerin detaylarını öğrendi.

Yorum yaz...