​Cappy’den Sürdürülebilir Ambalajlama Alanında Bir İlk!

Cappy’nin karton kutulu ürünleri, ormanların çevresel açıdan uygun ve ekonomik olarak tutarlı biçimde yönetilmesini teşvik eden uluslararası sivil toplum kuruluşu olan Forest Stewardship Council™(FSC™ - Orman Yönetim Konseyi) onaylı Tetra Pak ambalajları ile tüketiciye sunuluyor. Bu ambalajlar, FSC™ kriterlerine uygun ormanlardan veya diğer kontrol altındaki kaynaklardan elde edilen kağıttan üretiliyor.

Meyve suyu tüketicileri tarafından ‘en yenilikçi meyve suyu markası’ olarak gösterilen Cappy, Tetra Pak işbirliğiyle içecek sektöründe bir ilki hayata geçiriyor. Cappy, ürünlerini FSC™ Orman Yönetim Konseyi tarafından sertifikalandırılmış ormanlarda yetiştirilen ağaçlardan üretilen karton kutularda, meyve suyu severler ile buluşturuyor. FSC™, ağaçların hasadının ormanın biyolojik çeşitliliğine, üretkenliğine ve ekolojik süreçlere zarar vermeyecek şekilde yapılmasını sağlayan sürdürülebilir yöntemleri destekliyor.

İçeçek sektöründe bir ilk

Cappy ve Tetra Pak arasında gerçekleşen işbirliğinin Türkiye’de içecek sektöründe bir ilk olduğunu vurgulayan Coca-Cola Türkiye Gazsız İçecekler Genel Müdürü Can Arcasoy: “Şirket olarak, iş yapış biçimimizin merkezine sürdürülebilirliği alıyoruz. Biliyoruz ki, yaptığımız iş, ancak ve ancak içinde yaşadığımız toplum ve çevre sürdürülebilir olduğu takdirde var olabilir. Sürdürülebilir ambalajlama konusu da sürdürülebilirlik faaliyetlerimizin içinde önemli bir yer tutuyor. Bu kapsamda FSC™ etiketine sahip Cappy kutularıyla tüketicileri en yüksek kaliteye sahip ürünlerle buluşturuyoruz. Cappy olarak Tetra Pak ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin sektör açısından örnek teşkil etmesini diliyoruz.”

Sürdürülebilir ambalajlama

Forest Stewardship Council™ (Orman Yönetim Konseyi), ormanların çevresel açıdan uygun, sosyal olarak faydalı ve ekonomik olarak tutarlı biçimde yönetilmesini teşvik eden uluslararası bir sivil toplum kuruluşu.

FSC™ onaylı ormanlarda yetiştirilen ağaçlar, dünyada mobilya, matbaa, kağıt ve kağıt ürünleri gibi kaynağı ağaç olan ürünlerin imalatında kullanılıyor. FSC™ etiketi, gıda ve içecek sektöründe ise kartonlarda kullanılan selüloz liflerin FSC™ kriterlerine uygun ormanlardan veya kontrol altındaki kaynaklardan üretildiğinin garantisi oluyor.

Yorum yaz...