Doğaya Dönüşün Rotası "Cennet Daday"

Kafanızı kaldırsanız devasa plazalar, sağa baksanız yol yapımı, sola baksanız şantiye araçlarının tozu dumanı.. ama kentli insanın hep dilinde olan ‘doğaya dönmek’ ve ‘doğal beslenmek’ ne kadar başarabiliyoruz bilemiyoruz..

Türkiye’nin çeşitli illerinde 24 yıl öğretmenlik yapan kentli bir kadın İksir Aydın, emekli olduktan sonra doğaya dönüşün rotasını çizip, turizm sektörüne kadın imzası atan başarılı bir girişimci.

Kastamonu’nun muhteşem ilçesi Daday’da, Türkiye’nin en yüksek oksijenli bölgesi Ballıdağ eteklerinde rüya gibi bir tatil yaşam kasabası kuran İksir Hanım, doğallığın da doğaya dönüşün de hakkını veren turizmci bir kadın girişimci.

Kendi adını taşıyan kasabasında tavuktan kuzulara, meyvelerden sebzelere, anneanne peynirlerinden reçellere, domatesten yeşilliklere kadar her şey doğal, her şey topraktan sofraya.. Türkiye’nin en konsept tatil yaşam kasabasını kurarak Kagider 1.lik ödülünü elinde tutan İksir Aydın’ın İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabasını görmeden, Daday’ın ciğerleri açan muhteşem havasını solumadan, sabahları bir yamaçtan bir yamaca treeking yapmadan, doğa harikası Yumurtacı Göleti’nde balık tutup yemeden, Ballıdağ ormanlarında doğal yaşamı görmeden, atv motorlarla doğa safarisi yapmadan, bisiklet turları ile sosyalleşirken, oksijenin kucağında açık hava toplu yoga şenlikleri ile ruhsal detoks yaşamadan, İksir Hanım Konağı’nda yöresel lezzetleri tatmadan, çimlere uzanıp sadece çam ağaçları ve gökyüzünden başka bir şeyi göremeden, ülkemizin en konsept atlı spor merkezlerinden biri olan at çiftliğinde çocuklara ve yetişkinlere özel atlarla binicilik deneyimleri yaşamadan sakın tatil yaptım demeyin. Çünkü bu yaz doğa tatilleri moda. Girişimci ruhuyla turizme kadın eli değiren İksir Hanım, bu yaz kentli insanlar için doğaya dönüşün rotasını çizdi. Doğaya dönüşün rotası bu defa muhteşem doğasıyla Daday..

Yorum yaz...