Yaşam Okulu, Doğa ile Muhabbete Çağırıyor!

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme DerneğiBuğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Atlas dergisi işbirliğiyle Yaşam Okulu 2013’ü 1-7 Temmuz tarihlerinde “Doğamız ile Muhabbet” başlığı ile düzenliyor!

Buğday Derneği’nin, kendi öz kaynakları ile ayakta duran, kırsal bir model oluşturmak, ekolojik yaşam konularıyla ilgili araştırma-geliştirme çalışmalarını koordine etmek ve yöresel, ekolojik ve diğer doğa dostu üretimler konusunda eğitim çalışmaları yürütmek amacıyla Küçükkuyu Çamtepe’de kurduğu Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde Atlas dergisi işbirliğiyle Yaşam Okulu 2013’ü 1-7 Temmuz tarihlerinde “Doğamız ile Muhabbet” başlığı ile düzenlenecek.

Doğa ile insanın birliği ve doğa ile tamlık içinde kurulan ilişkilerle yaşamı bir bütün olarak algılayabilir, yaşamdaki rolümüzü anlayabilir ve sorumluluğumuzu tam olarak alabiliriz. Gezegenimiz, insanın doğa ile ilişkisini koparması nedeniyle yok oluyor. Her gün artan tüketimimizi durdurarak ve tükettiğimizden daha fazlasını üreterek doğayla yeniden bağımızı tamamlayabiliriz.

“Doğamız ile Muhabbet” başlığını taşıyan Yaşam Okulu 2013’ün programı yaşamı kavrayışımıza yeni bir açıklık getiriyor. Doğanın işleyiş mekanizmalarının sırları, mevcut bilgilerimizle evrenin düzeni ve yeryüzü ile olan ilişkimizi mercek altına alıyor.

Yaşam Okulu 2013 kapsamını ve kadrosunu genişletti, programına yeni konular ekledi. Bu sene Yaşam Okulu’nda doğa kavramının düşünsel kökenlerinden, masallara; doğadaki örüntülerden tohum matematiğine, günlük yaşamımızdaki fraktallerden, bedenimizle ilgili farkındalığımıza kadar uzanan bir yelpaze var. Okulun katılımcılarını, söyleşiler, düşünme egzersizleri, doğada etkinlikler, doğrudan deneyimlerle dolu bir hafta bekliyor.

Yaşam Okulu’nun bu seneki eğitmenleri ise Ahmet Yazman, Alper Akyüz, Eren Atak, Güneşin Aydemir, Dr. Günnur Başar, Hasan Demirbüker, Özcan Yüksek, Selen Akhuy, Dr. Sinan Canan ve Tugay Başar.

Yeşilist

Yorum yaz...