Yazarlar

ÖZGÜR GÜRBÜZ   ÖZGÜR GÜRBÜZ
Gazeteci - Yazar

20 yıldır Türkiye ve dünyadaki çevre sorunlarıyla uğraşan bir gazeteci ve enerji analisti.
Aralarında Yeni Yüzyıl, Liberal Bakış, Milliyet, Referans, Yön Radyo, Habertürk ve Sabah'ın da bulunduğu birçok gazete ve dergide özelikle enerji konusu üzerine yazılar yazdı, haberler yaptı. Türkiye'de bir ekonomi gazetesinde çevre muhabir olarak çalışan ilk gazetecidir. 2010 yılında Çin Uluslararası Radyosu'nda çalıştıktan sonra şimdi Heinrich Böll Stiftung Derneği'nde enerji ve çevre konularından sorumlu proje koordinatörü olarak görev yapıyor.

Özgür Gürbüz'ün Yazılarını Okumak için Tıklayınız...

     
Dç. Dr. MURAT CEMAL YALÇINTAN   Dç. Dr. MURAT CEMAL YALÇINTAN
MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama 

1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun oldu. Aynı bölümde yürüttüğü yüksek lisans çalışmalarını "Kentsel Korumanın Ekonomik Yönleri" üzerine yazdığı tez ile 1995 yılında tamamladı. Doktora çalışmasını "Küreselleşmenin Kentsel Siyasete Etkileri - Koç Üniversitesi örnek çalışması" (Impacts of Economic Globalisation on the Local Politics of Istanbul: The Case of Koc University) isimli tez ile Londra'da London School of Economics & Political Science (LSE)'de tamamladı. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta; Kent Planlama, Yerel Siyaset, Kentsel Politikalar, Yerel Ekonomik Kalkınma, Küreselleşme, Araştırma Yöntemleri konularında dersler vermektedir.

M.Cemal Yalçıntan'ın Yazılarını Okumak için Tıklayınız...

     
Av. ARİF NİHAT ALPSOY
Av. ARİF NİHAT ALPSOY
Çevre Hukuku Derneği Avukatlarından

Arif Nihat Alpsoy'un Yazılarını Okumak için Tıklayınız...

     
ÖMER AKYÜREK   ÖMER AKYÜREK
Yönetici Danışman / OAK Danışmanlık

Ömer Akyürek'in Yazılarını Okumak için Tıklayınız...

     
DİDEM ÇİVİCİ   DİDEM ÇİVİCİ

1985 İstanbul doğumlu. İngilizce Öğretmenliği okudu. 2005 yılından bu yana doğal yaşam ve ekoloji ile ilgileniyor. Ekolojik Mimarlık Çalıştayı'na katıldıktan sonra Permakültür Tasarım Sertifikası da alarak doğayla uyumlu bir hayat üzerine çalışmalara başladı. Eğitmen ve Permakültür Danışmanı olarak okullarda permakültür projeleri yürütüyor; kent bahçeciliği girişimlerinde aktif rol almakla birlikte, İstanbul Permablitz ekibinin koordinatörlerinden biri olarak şehre alternatif yaşam alanları oluşturmak için çalışıyor.

Didem Çivici'nin Yazılarını Okumak için Tıklayınız...

     
MEHMET GÜZEL   MEHMET GÜZEL

Mehmet Güzel'in Yazılarını Okumak için Tıklayınız...

     
ÖZLEM BAHADIR


ÖZLEM BAHADIR
Y. Mimar

MSGSÜ Mimarlık Fakültesi 1997 mezunudur. Öğrencilik döneminden başlamak üzere çeşitli mimarlık büroları ve şirketlerinde proje ve uygulama çalışmalarında yer aldı. Mimarlık çalışmalarını serbest olarak sürdürdü. Ekolojik yaşama katkı sağlayacak mimarlık anlayışı üzerine yoğunlaştı.  Yapı ve yerleşimlerin sürdürülebilirlik ilkeleri ışığında gelişimini teşvik etmek amacıyla kurulmuş Çedbik Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nde proje koordinatörlüğü yaptı. EkoYapı dergisinin oluşum ekibinde yer aldı, yayın yönetmenliği yaptı. Eko Yapı ve İkibin50 dergilerinde köşe yazıları devam etmektedir.

Özlem Bahadır'ın Yazılarını Okumak için Tıklayınız...